عکاسی از قطار

خواستم که این پست را بنویسم یک حس عجیبی نسبت به عنوان این پست پیدا کردم. یک حس رمانتیک از سفر. و تصاویری که در ذهنم حک شد تصاویری بود که از فیلم های سینمایی و قطارهای پر سر و صدا و پر از غبار و دود قرن های شانزدهم و هفدهم در یادمان مانده است. می دانم که در عصر تکنولوژی و سرعت خیلی کم پیش می آید که یک قطار را با همان غبار و دود در حال حرکت در کویر  یا جنگل ببینیم اما می توانیم بدانیم که در این شرایط اگر بودیم چطور باید عکاسی کنیم.

اولین نکته ای که باید مد نظر قرار دهیم آن است که با سفر به بعضی مناطق فقط به نیروهای باقوه ای که در آن وجود دارد نپردازیم. هیچ دقت کرده اید: مناظری که از کویر گرفته می شود فقط از فضاهای طبیعی و بکری است که وجود دارد و من عکاس بیشتر در این فضا جستجو نکردم تا نکات دیگری را در این فضا به دست آورم. شاید خانه ای، ایستگاه متروکی، بنزین فروش سیاری وجود داشته باشد که قابلیت به تصویر کشیده شدن داشته باشد. چرا نباید دنبال ریل های راه آهنی بگردم که در نقطه ای از افق به هم می رسند. این مکان ها را بیابید. خدا را چه دیدید؟ شاید قطاری باری از کنارتان عبور کرد.

برای عکاسی از قطار به لنز واید ۲۸ میلی متری و بیشتر نیاز دارید تا بتوانید تمام حجم یک قطار را تحت پوشش قرار دهید. شما باید فکر دود و غباری را هم که از دودکش قطار به بیرون ساطع می شود نیز بکنید.

نکته بعدی داشتن یک لنز تله فوتوی متوسط در حدود ۱۳۵ میلی متر است که باعث یک عمق میدان خوب در عکس تان می شود. قطاری که در یک مسیر زیبا حرکت می کند حیف است که کامل در عکس قرار نگیرد.

در عکاسی از قطار چه در ایستگاه چه در مسیر حرکت، از نور فلاش یا نور روز استفاده نکنید. پنجره های قطار نور را بازتاب می دهند. غیر از آن، مسافرین قطار ممکن است چیزی را از پنجره ها بیرون بریزند و به شما ناخواسته آسیب برسانند.

بازتاب

بازتاب URL برای این نوشته:
http://photobaroon.com/2011/09/railroad-photography/trackback/

ارسال دیدگاه

  • friendfeedtwitterfacebookDeliciousDeliciousFlickr
  • دسته بندی

  • آرشیو