تار عنکبوت


عکاس به دنبال عنکبوت هایی است که تار می تنند. صدها گونه از این نوع وجود دارد، که به تولید این کار پیچیده هنرمندانه نفیس مشغولند. صبح زود، هنگامی که شبنم بر هر چیزی می نشیند، تارهای عنکبوت قابل رویت ترند.

تجهیزات
در هنگام جمع آوری تجهیزات عکاسی، هوشیار باشید که موقعیت محل تار عنکبوت، استفاده از لوازم خاصی را به شما دیکته می کند. گاهی اوقات، من از عدسی زوم ۲۱۰- ۷۰ میلیمتر با ماکرو استفاده می کنم. همچنین عدسی ۱۰۰ میلیمتر ماکرو و حلقه گسترش برای نزدیک تر شدن را به همراه خود می برم.
تقریبا تمام عکس ها باید قبل از طلوع آفتاب و یا حداکثر تا یک ساعت بعد از آن گرفته شوند. معمولا با بالا رفتن خورشید باد می وزد و شبنم خشک می شود. نور کم صبحگاهی، استفاده از سرعت کم و طبیعتا استفاده از سه پایه و دکلانشور را الزامی می کند.
به خاطر داشته باشید که بهترین تصاویر زمانی به دست می آیند که تار عنکبوت از پشت با یک منبع نور و انعکاس نور خورشید، نورپردازی شده باشد. از نزدیک عکس بگیرید و در انتخاب ترکیب بندی دقت نمایید تا سطح تار عنکبوت موازی با سطح فیلم باشد. در این حالت، ذرات کوچک قطرات شبنم در مرکز و در چهار گوشه کادر کاملا واضح خواهند بود. این امر مهمترین عامل در کیفیت بالای این گونه عکس هاست. آمادگی داشته باشید که عکس های زیادی بگیرید. اگر از نگاتیو استفاده می کنید، چندین حلقه فیلم با خود داشته باشید زمانی عکس بگیرید که همه چیز کاملا ساکن است.
در نظر داشته باشید که از زوم خود با فواصل کانونی مختلف استفاده کنید و عکسهای متعددی از فواصل مختلف بگیرید. با یک عدسی، یک ترکیب بندی و یک کادر عکس، عکاسی خسته کننده می شود!
در عکاسی از تار عنکبوت، خوشبختانه محدود به فقط یک قطعه در تجهیزات خود نیستیم. اگرچه در ترکیب بندی و نورپردازی آن محدودیت داریم. مانند اکثر سوژه ها، تجربه کنید و زیاد عکس بگیرید.
مطلبی که از منظر نظرتان گذشت مقاله ای بود از گری والتر.

بازتاب

بازتاب URL برای این نوشته:
http://photobaroon.com/2006/09/%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%b9%d9%86%da%a9%d8%a8%d9%88%d8%aa/trackback/

دیدگاه

سلام.
بلاگ پربار و قشنگی دارید
برای همین بلاگ شما رو به لیست بلاگهام اضافه کردم
موفق باشید
خدانگهدار

سلام
بلاگ کاملا علمی دارید واقعا عالیست
به ما سری بزن

داشتم امروز فکر می کردم من یه قولی دادما، باید یه فکری حتما بکنم. اینطوری نمیشه. پام برسه کانادا دستور عملی شدن رو خواهم داد. با آرتین هم صحبت کردم. از نظر مالی قبول کرد نصف نصف کمک کنه. خیلی خوب میشه. به این کار ادامه بده و موفق باشی. حتما بهت خبر می دم.
در مورد عکاسی از قطره آب هم باید چند تا چیز حاضر کنی:
یه دونه قطره چکان. یه ظرف آب که رنگی باشه خب بهتره و یک مقوا رنگی که برای بکگراندت باشه. حالا رنگش بستگی به سلیقت داره.
دیاگ دوربین خیلی مهم نیست ولی باز باشه بهتره. سرعت بالا و فلاش هم که حتما می خوای. بهترین کار اینه که از قبل امتحان کنی و محل سقوط قطره رو فوکوس کنی که دیگه دوباره فوکوس نخوای بکنی. بعد سرعت بالا رو هم تنظیم کنو وقتی قطره رو چکوندی شروع کن عکس گرفتن. چون اینکار خیلی سخته وفلاش ممکنه موقعیت لازمه رو از دست بده. فلاش رو خاموش کن و از منبع نوی مثل چراغ رو میزی استفاده کن تا عکسهای بهتر و موقعیتهای بهتری داشته باشی. البته نور پردازی سلیقه ای و مربوط به خودته ولی نور خوب غیر مستقیم خیلی کار رو طبیعی تر می کنه. بازم شوالی بود در خدمتم. امیدوارم کمکی کرده باشم.
قربانت.

Salam kheili khoob bood va chizha yad gereftam.
http://www.foto.ir/Photos/Gallery/10432.jpg

ارسال دیدگاه